LAJUPE KONTAKTY – NÁŠ MALÝ TÝM S VELKÝMI AMBICEMI

LaJuPe tým – představení jednotlivých členů

JITKA MLADŠÍ

Děvče pro všechno

Od malička „postižená“ textilem. Už jako malá machrovala ve škole v modelech šitých její mámou. Na střední škole (SPŠT v Liberci) si už spoustu věcí spíchla sama. Na vejšce (Textilka v Liberci) se naučila, z čeho vlastně všechny ty látky, co jí prochází rukama, jsou a proč a jak se chovají. V práci se jako technolog pro prádelny naučila, jak se dobře i špatně pere. Na mateřské vypilovala svůj vztah k módě na třech ratolestech ženského pohlaví. Podnikáním si plní sen nemít šéfa, dělat co ji baví a snad i živí.

JANA

Vrchní modelína

Přestože by podle vzdělání – Střední průmyslová škola textilní v Liberci – měla v LaJuPe  šít, nějak to neklaplo, ale její nápady na design jsou často využívané. Lepší než fotit na ramínku  je focení na její postavě, protože je nejštíhlejší z naší rodiny a tak vyfasovala roli manekýny. Ještě jsme nebyli LaJuPe a už si oblékala všechny sukně, které jsme ušili. Jelikož nešijeme sukně jen v její velikosti, stává se, že v sukních trochu plave. Práci profesionálních modelek jim nezávidí. Stále se oblékat a svlékat v jakémkoliv počasí…?.

JITKA STARŠÍ

Děvče pro návrh a výrobu

Textil a šicí stroj ji provází přes 40 let. Nikdy neměla ambice být návrhářkou, ale většinu života se živí zakázkovým šitím oděvů. Šila už všechno kromě ponožek a trenýrek. Mezi její specializace patří sukně, šaty, sáčka, ponča a kabáty. Před pár lety ji přestalo bavit šít nudné hábity pro klientelu, která neví co chce a přešívat pro ni hadry nakoupené u našich asijských spoluobčanů. Chtěla se vším seknout, ale přišlo jí líto vyhodit spousty látek. Zkusila z nich vytvořit něco zajímavého – tak vznikla LaJupe.

TONIČKA

Modelína

Sedmiletá světoobčanka své geny nezapře. Po mamince Janě, naší vrchní modelce, sice blond háro nezdědila, ale to jí na kráse neubralo. Předvádění a LaJuPe tým ji bere podobně jako maminku, ale má k tomu poněkud méně příležitostí, dětské šaty a sukně teprve plánujeme, takže ji zatím můžete vidět jenom v kabátcích. Stejně jako její dvě sestřenice Fanynka i Tonička dostala už svůj první šicí stroj – holt práce šlechtí. A s babičkou se učí obšívat lístky květinových aplikací – holt bez práce nejsou koláče. Nejraději ale kreslí své náměty na motivy aplikací. Nejlepší je focení, když jsou všechny holky pohromadě.

FRANTIŠKA

Modelína od přírody

Ačkoliv jí je teprve 8 let, textil a móda jí berou už dávno. Hlavně díky podobně postižené mamince a sestrám a materiální pomoci příbuzných z USA dokáže trávit snad hodiny před zrcadlem výběrem svého outfitu do školy. Samozřejmě čím větší je spěch, tím více času potřebuje, což přivádí rodiče k pláči. Pláče i jejich peněženka. Maminka Jitka jí vede k práci a učí ji šít na dětském stroji. Fany se však, raději než práci, věnuje předvádění (se). Nezbylo tak, než její záliby využít a udělat z ní dětskou modelínu. Pravidelný plat nedostává, ale zato pravidelnější stravu než děti v rozvojových zemích. Nafouklé bříško tak na jejich fotkách neuvidíte.

ALŽBĚTA

Modelína nejmladší

5-letý maniak do textilu a módy. Tzv. kouzelný šuplík v jejím pokoji skrývá sbírku šatů všech barev a velikostí pro slušnou školku. Obléká se do nich bleskurychle při každé příležitosti, klidně i na lítání kolem baráku. Zato když dojde na oblékání do školky, bleskurychlost se blíží nule a z textilu a módy jsou rázem sprostá slova. Není divu, každodenní ohoz moc princeznovský není. Maminka Jitka jí sice vede k práci, ale Bětka se však raději než práci věnuje gaučingu. I k té práci modelíny ji člověk musí přemlouvat. Už teď zná svoji cenu. Tak doufejme, že jí to vydrží až do Milána nebo Paříže.

ALEŠ

Týpek na marketing a peníze

U módní značky LaJuPe působí trochu jako pěst na oko. Dámský textil a móda ho nikdy moc nezajímaly, maximálně tak to, co se nacházelo pod ním. Nikdy si nepřišil ani knoflík a nezašil ani ponožku. Studoval všechno, co se dalo – chemii a management. Dělal všechno, co se dalo – v práci teda hlavně řídil, rukama dělá jenom doma. Umí ale hledat a řešit jakékoli problémy a ostatní neustále tlačí do toho, aby se chovali stejně, což ostatní obvykle moc nebaví. V LaJuPe se stará o focení, e-shop, marketing, finance a dobrou náladu, což LaJuPe tým často nechápe. S Jitkou mladší má 3 malé krasavice, které společně využívají pro dětskou práci – hlavně jako modelíny. Podnikáním si plní svůj sen – nemít šéfa a dělat co ho baví. Živit penězi ho ale musí zaměstnání, LaJuPe tým živí hlavně jeho mozek.